poniedziałek, 26 sierpnia 2019

#65 Jestem NIEidealna

Dzień dobry!
U mnie od rana świeci słoneczko, temperatura pokazuje już 24 stopnie, więc zapowiada się naprawdę gorący dzień. Dzisiaj w planach mam nadrobić serial, pozałatwiać parę spraw na mieście i poeksperymentować trochę w kuchni. 

Dzisiejszy post, który dla Was przygotowałam będzie bardzo osobisty. Długo zastanawiałam się czy mam go napisać, miotały mną przeróżne emocje. Jednak w końcu się zdecydowałam bo pewnie nie jedna z Was usłyszała kiedyś, że jest idealna, bo ma wszystko i wszystkich, ale czy tak na prawdę da się być idealną osobą? Idealna osoba istnieje?

Idealna osoba nie istnieje. Każdy z Nas ma wady, każdy z Nas nie raz popełnił błąd, za który musiał ciężko zapłacić. Owszem mogę uważać, że mój chłopak jest dla mnie tym "idealnym i jednym chłopakiem" , ale ma też wady, które akceptuję w całości. Niektórzy uważają się za idealne osoby, bo myślą, że mają wszystko czego chcą, rodzice im wszystko dają, mają masę przyjaciół i powodzenia z chłopakami/dziewczynami, ale jak pomyśleć o tym głębiej to tak naprawdę te wszystkie osoby muszę mieć wady, bo tak został stworzony świat, każdy człowiek jest inny, jest indywidualną jednostką z mnóstwem wad i zalet. Jedynym "problemem" staje się, czy te wady zaakceptujemy czy będziemy starali się ich pozbyć za wszelką cenę czasem nawet kosztem innych osób. Według mnie warto jest mieć wady, być tą NIEidealną bo jakby świat wyglądał gdyby wszyscy mieli co chcą, byli piękni, zgrabni i powabni? :)

Co sprawia, że jestem NIEidealna?

1. Szybko się denerwuje i złoszczę
Kiedy coś mi nie wychodzi to szybko wpadam w złość. Nie potrafię grać w gry, które wymagają przejścia na kolejny etap, bo kiedy mi się to nie uda, denerwuje się i łatwo rezygnuje. Czasem również złoszczę się o głupoty, które są mało istotne np. kiedy moja siostra rusza moje książki.

2. Nie jestem osobą pewną siebie
Czasami mam ochotę zrobić rzeczy, które na pewno nie spodobałyby się osobom z mojego otoczenia. Brakuje mi wtedy tej pewności siebie, aby popatrzeć w końcu na siebie a nie na innych. Idąc na egzamin na prawo jazdy byłam sparaliżowana, nie wierzyłam, że kiedykolwiek uda mi się to zdać- jak już wiecie tu znów zabrakło mi pewności siebie, a jak się później okazało i teorię i praktykę zdałam za pierwszym razem. 

3. Nie mam idealnego ciała 
Nie jedna osoba w życiu powiedziała mi, że mam idealne ciało, zero fałdek, zero rozstępów. Bo w końcu ćwiczę, jestem osobą "fit", który nigdy nie je nic zakazanego i dlatego tak wygląda. To nigdy nie była prawda, mam swoje fałdki, mam rozstępy, których się nie wstydzę. Brakuje mi tu i tam, mogłabym być bardziej umięśniona, mieć lekki zarys na brzuchu, chudsze uda, ale doceniam to jak wyglądam tu i teraz. Musiało wiele minąć, abym zrozumiała, że lepiej mieć NIEidealne ciało, niż być ciągle nieszczęśliwą.

4. Nie zawsze mam świetny kontakt z rodzicami
Mam wspaniałych rodziców, którzy zawsze chcą dla mnie jak najlepiej. Są dla mnie dużym wsparciem. Mogę porozmawiać z nimi na każdy temat, a oni mnie wysłuchają. Jednak jak w każdej rodzinie są zgrzyty. Bardzo często się też kłócimy, nie umiemy znaleźć wspólnego języka, mamy inne pogląd na świat. Często wybucham złością, potrafię się do siebie nie odzywać przez parę dni, jednak to nadal moi rodzice, którzy zawsze będą przy mnie na dobre i na złe. 

5. Za bardzo się przejmuje
To chyba jedna z moich najgorszych wad. Przejmuje się prawie wszystkim. Na pewno więcej by było spraw, którymi się przejmuje niż tymi które olewam. Gdyby nie fakt, że mam cudownego chłopaka, który mi pomaga i daje mi niezłego kopa w ty*** powtarzając "Gabi, dasz radę, nie ma się czym przejmować, co to dla Ciebie" na pewno już dawno wykończyłabym się psychicznie.
Kochani! Warto mówić o swoich niedoskonałościach, wadach. Uświadamiać sobie, że każdy je ma i każdy powinien je zaakceptować i z nimi żyć. Teraz kolej na Was, jakie Wy macie wady? Umiecie je w pełni zaakceptować? Jesteście też NIEidealnymi osobami? 

21 komentarzy:

 1. Idealnie w punkt. Kochaj siebie taką jaką jesteś i nie zmieniaj się na siłę - to moje motto.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem taka sama jak Ty, mała złośnica ze Mnie, bardzo szybko wpadam w złość i nie potrafie tego ukrywać, no ale cóż mąż Mnie kocha taką jaka jestem i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba :)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobnie jak ty. Ważne żeby umieć siebie zaakceptować :)

  Leyraa Blog | Sklep internetowy z odzieżą i bielizną

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana bardzo Ci dziękuje za taką tematykę posta. Dałaś mi wiele do zrozumienia.
  Moim zdaniem jeśli wewnętrznie nie czujemy takiej potrzeby, nie warto zmieniać się na siłę.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny wpis! Dający uśmiech na twarzy. Dzięki niemu wiem, że ja też nie muszę być idealna.
  Pozdrawiam!
  www.swiatwedlugidoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie wpisy bardzo sobie cenię, ponieważ uzmysławiają nam, że nie ma idealnych ludzi. Każdy z nas ma wady i zalety, każdy jest inny i to czyni go kimś wyjątkowym, jednym w swoim rodzaju :) Nie musimy być idealni, wystarczy, że akceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy i że osoby, które nas kochają także nas za to szanują i cenią :-) Tylko to się liczy <3

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Nikt nie jest doskonały, ale każdy z nas dąży do doskonałości😇
  Bardzo motywujący wpis.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobry post. Nie ma ludzi idealnych, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawe

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ważną treść przekazałaś w tym poście. Niezwykle motywujący. Obnażyłaś tu swoje wady, a to wcale niełatwe dla każdego. Pozdrawiam!
  nightmareskillme.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie. Nie ma osób idealnych. Tylko nie każdy umie się do tego przyznać. Wtedy mamy do czynienia z taki narcyzami, którzy uważają, że są najlepsi na świecie :D Pierwszym krokiem do spokojnego przejścia przez życie jest zaakceptowanie swoich wad i starać się by za bardzo nami nie "rządziły" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że są idealni. Przecież idealnych ludzi nie ma. Tak już został stworzony ten świat. Każdy ma jakieś zalety i wady. Zalety należy pokazywać, a wady zaakceptować. Ja również jestem nieidealna. Mam sporo wad, połowę z nich już zaakceptowałam a drugą połowę próbuję zmienić.

  Pozdrawiam, Carpe diem

  OdpowiedzUsuń
 12. każdy ma jakieś wady ,każdy jest inny :-) zgadzam się bardzo z tym że nikt nie jest idealny :-) fajny post :-)

  zapraszam do mnie https://beautybookbyme.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. uwielbiam włąśnie taki dystans do siebie ;) i nie spinanie się o nic ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Idealnych osób czy rzeczy nie ma. Tyle ile osób to tyle zdan i opinii. Każdemu nie dogodzimy.
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie też niesamowita gorączka. W poniedziałek byłam na plaży i kąpałam się w morzu, a od wczoraj leżę chora łóżku... Jednakże uważam, że było warto wrzucić się do tej wody! :D
  Tak, wiele osób uważa się za osoby idealne. Zwłaszcza inni je komplementują. Stają się wręcz takimi narcyzami, co wcale nie jest dobre! Przykry jest fakt, że w ten sposób czują, że są lepsi od innych i się wywyższają. Owszem, dobra jest pewność siebie oraz samoakceptacja, ale nie w taki sposób!

  1. Też złoszczę się bardzo szybko. Zwłaszcza jak ktoś mi przerywa albo coś nie idzie po mojej myśli... Ile może być rzeczy pod górkę?
  2. Skąd ja znam ten brak pewności siebie... Jestem nieśmiała, a w dodatku nie zawsze wierzę w swoje możliwości. Kiedy z egzaminów zawodowych poszło mi naprawdę super to niby trochę jej nabrałam, ale niestety na chwilę...
  3. Dużo osób zazdrości mi figury. Ja jednak wolałabym być wyższa, przybrać trochę kilogramów, mieć lepsze krągłości. Ciężko przychodzi mi akceptowanie siebie. Jednak nie można się pogrążać w kompleksach, warto znaleźć swoje dobre strony, więc cały czas z tym walczę i staram się o takie myślenie :)
  4. Tak, rodzice to tacy przyjaciele, co pozostają na zawsze. Mimo wszelkich kłótni. Dlatego warto o tym pamiętać.
  5. Skąd ja to znam. Matura - nie wyjdzie mi, nie dam rady. Szukanie pracy - nie znajdę nic, przecież jestem beznadziejna. Ale właśnie dobrze mieć przy sobie drugiego człowieka, który Nas wspiera.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. IDeały nie istnieją możemy więc być idealni sami dla siebie : ]

  OdpowiedzUsuń
 17. You entered life with a lockbox of possibility. Unlock the chest and lift the heavy lid and you will discover a treasure trove of adventure.
  Child Actor LA

  OdpowiedzUsuń