środa, 5 kwietnia 2017

#27 Odetchnij pełną piersią - czyli jak opanować złość i frustrację?

Dzień dobry. Przychodzę dzisiaj do Was z kolejnym , nowym postem. Z racji tego , że przez trzy dni miałam rekolekcje i nie chodziłam do szkoły , mogłam pomyśleć nad tematami na kolejne posty , które na pewno będę się pojawiać w najbliższym czasie. Dzisiaj wybrałam temat dla osób niecierpliwych , które mają wybuchowy i dość nerwowy charakter. Zapraszam :)


Cierpliwość jest bardzo kluczowa , przydaje się gdy chcemy podjąć decyzje. Ta cecha ujawnia się również w nauce np. przy rozwiązywaniu trudnego zadania , warto być cierpliwym wtedy na pewno pomysł na "klucz" w zadaniu wpadnie sam. Więc co takiego zrobić żeby być bardziej spokojnym , opanowanym , nie wpadać w złość?

1. Zmiana tematu 

Gdy widzisz , że zaczynasz się denerwować z powodu tematu , który jest narzucony w rozmowie , po prostu zmień go. Porozmawiaj o czymś przyjemnym , o czymś co sprawia ci radość. Wtedy na pewno na Twojej twarzy pojawi się uśmiech a złość przejdzie w mgnieniu oka. 

2. Nie odzywaj się , nie komentuj 

Gdy coś Cię wkurzy i zdenerwuje , nie odzywaj się . Nie rób niepotrzebnych kłótni. Nie komentuj gdy chcesz powiedzieć coś , co może sprawić przykrość lub wywołać zbędną wymianę zdań między Wami. Czasem lepiej zachować zimną krew i nie dać się poddać większej złości. 

3. Dobieraj odpowiednio słowa

Gdy dochodzi do momentu , gdy na prawdę już nie wytrzymujesz , pamiętaj , że słowa wypowiedziane z Twoich ust mają nie ranić innych. Chyba nikt z nas nie chciałby być potraktowany w sposób nie właściwy , negatywny i opryskliwy. Słowa wypowiedziane , zależą właśnie od stopnia Twojego opanowania a więc i od CIERPLIWOŚCI

4. Odetchnij pełną piersią

Zrób trzy , cztery oddechy. Uspokój się , zamknij oczy , pomyśl "Czy warto jest się złościć? a może lepiej jednak odpuścić"? Zadaj sobie te pytania , a odpowiedz na pewno przerodzi się w pozytywną , oczywiście jeżeli podejdziesz do tego optymistycznie.

5. Zajmij się czymś , co sprawia Ci radość

Lubisz tańczyć? a może jesteś utalentowanym/ą śpiewaczką? a może lubisz sport i spędzasz chętnie czas w kuchni gotując lub piekąc swoje "fit" dania. Jeżeli tak... to właśnie to jeden z sposobów , kiedy jesteś zdenerwowany/a . Zrób coś co sprawia Ci dużo radości! Odpręż się , a na pewno zapomnisz o co się złościłeś/aś.
Myślę , że każdy z Was chciałabym być takim opanowanym i spokojnym człowiekiem. Fakt , nie kiedy jest bardzo trudno utrzymać ten fason natomiast wszystko jest dla ludzi i wszystko jest możliwe :) Dlatego życzę Wam dużo CIERPLIWOŚCI , mało smutku i złości :) 
Do następnego :*.

24 komentarze:

 1. Dobre rady, ja często miałam kłopoty z tym by się opanować :) Naprawdę zignorowanie niektórych nieistotnych rzeczy jest zbawienne chociaż trudne często zwłaszcza na początku :)
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze właśnie robię coś przyjemnego, bo wydaje mi się, że najłatwiej tak odwrócić uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rady w sam raz dla mnie - mimo pozorów, potrafię być bardzo nerwową osobą:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za ten post! Na pewno skorzystam z Twoich rad! :)

  http://dobieramypodklady.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. O jak dobrze, że o tym napisałaś dzięki!
  http://kiniiuxxphotos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoje rady są mi znane i sama często się do nich stosuję. Szczególnie 5 baardzo pomaga :)
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne rady! Do niektórych się stosuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze kiedyś nie umiałam odpuścić - po prostu nie skomentować, a dzisiaj to jestem w tym mistrzynią, a ile nerwów mniej :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja gdybym miała się nie odzywać i nie komentować to zdenerwowałabym się jeszcze bardziej :) ja tłukę talerze i polecam, odstresowuje jak mało co :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdybym jeszcze o tym zawsze pamiętała XD.
  http://modoemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Najlepsze rady jakie można wymyślić. Ludzie bardzo często chcą spór rozwiązać 'tu i teraz', kiedy złe emocje są nagromadzone w powietrzu i to one dobierają wypowiedziane przez nas słowa a nie racjonalizm. Najgorsze co można zrobić, to kontynuuować rozmowę. Lepiej się przespać, albo poczekać aż atmosfera ochłonie. Właśnie tak sobie pomyślałam, że faceci narzekają, jak to ich dziewczyny wściekłe przestają się do nich odzywać i ich ignorować. W sumie jest to dobra taktyka, bo przecież nie powiedzą więcej żadnych przykrych słów...

  Oczyoutsidera blog

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem bardzo szybko mnie coś potrafi wyprowadzić z równowagi, przez co są niepotrzebne kłótnie. Muszę wziąć sobie twoje rady do serca i ich przestrzegać. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne rady, myślę że naprawdę warto wziąć je sobie do serca.
  Ogólnie jestem osobą, którą bardzo ciężko wyprowadzić z równowagi
  bardzo rzadko się kłócę ale są też momenty kiedy niemalże
  wybucham :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  w wolnej chwili zapraszam do siebie ♡
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Super post! Bardzo fajnie napisany i na dodatek całkiem przydatny ♥

  lifebysusanna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobre rady, ja na szczęście rzadko kiedy się kłócę ;)
  modaidekoracje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja szybko się denerwuję, więc chyba skorzystam z tych dobrych rad i może opanuję jakoś moje złości ;)

  Zapraszam do mnie, jeśli blog się podoba zostaw obs ;)
  http://livetourevel.blogspot.com/2017/04/ulubiency-marca.html

  OdpowiedzUsuń
 17. 'Nie odzywaj się, nie komentuj' tym właśnie się kieruję :)

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Dobre rady, ale jest jedna sytuacja, w której raczej z nich nie skorzystam i nie będę siedzieć cicho. Nigdy nie pozwolę, żeby ktoś obrażał mnie i moją rodzinę (szczególnie, jeśli mnie zna i nic o mnie nie wie).
  Ale tak ogólnie to rady bardzo przydatne :)
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj, niestety ale się przyda, fajny post coś innego niż większość <3

  OdpowiedzUsuń
 20. Mi często brakuje opakowania i cierpliwości :(

  OdpowiedzUsuń
 21. świetne rady, ja często nie mogę się opanować ;)
  pozdrawiam cieplutko xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń