niedziela, 18 marca 2018

#49 Kiedy w Twoim sercu zagości zazdrość


Cześć wszystkim! 
Jak tam spędzacie niedzielny wieczór? Ja właśnie siedzę z kubkiem kawy i pomyślałam , że napiszę tutaj kolejnego posta. Długo myślałam nad tematyką , którą chce dzisiaj poruszyć , ale padło w końcu na uczucie , które pewnie nie jednemu z Was już towarzyszyło a mianowicie... ZAZDROŚĆ.

Kiedy najbardziej odczuwasz zazdrość? W jakich sytuacjach , okolicznościach? Jest to spowodowane Twoim charakterem , czy może druga osoba po prostu nie daje Ci innego wyboru i po prostu musisz być zazdrosny? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania już na wstępie :)


Zazdrość - to malutki diabełek w Twoim sercu i duszy

Sama zastanawiałam się nad pytaniami , które napisałam powyżej. Czy ja jestem osobą zazdrosną? O coś , o kogoś? W moim przypadku nie idzie tego jednoznacznie określić. Myślę , że każdy w pewnym etapie swojego życia odczuł to uczucie jakim jest - zazdrość. Było to może o osobę ukochaną , bądź zazdrościliśmy komuś nowego telefonu , laptopa , ubrania... każdy ma w sobie takiego malutkiego diabełka , który czyha aby wyjść w odpowiednim momencie życia i odczuć te wszystkie emocje , które związane są z zazdrością. Jeżeli chodzi o ukochaną osobę to tak , byłam wielokrotnie zazdrosna , na pewno brało się to stąd , że bardzo mi zależało na tej osobie , chciałam ,  żeby była tylko przy mnie , myślę , że jest to normalne , jeżeli nie przeradza się w zbyt obsesyjne nastawienie do kontrolowania drugiej osoby i kłócenia się za każdym razem o to samo. Zazdrość w związku jest potrzebna aczkolwiek nie można też zbytnio przesadzać , zaufanie w końcu jest podstawą prawdziwej i szczerej miłości. Jeżeli chodzi o zazdroszczenie komuś ciuchów , pieniędzy myślę , że nie mam z tym problemu , mam to czego mi potrzeba , kochającą rodzinę , przyjaciół , dobre oceny , a to czego nie mam jeszcze przyjdzie na pewno z czasem :).

Jak poradzić sobie z zazdrością?

 • Nie porównuj się z innymi
To najgorsze co możesz robić. Pamiętaj musisz zacząć doceniać to co masz i posiadasz. Pogódź się z tym , że zawsze znajdzie się ktoś lepszy , ładniejszy czy bogatszy , w końcu takie jest życie , nie każdy musi być taki sam. Naucz się doceniać to co masz w życiu , zamiast szukać tego co nigdy nie będziesz mieć lub tego co jest nieosiągalne w danym momencie.

 • Uwierz w siebie
Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś z każdą zaletą i wadą. Gdy nabierzesz pewności siebie , poczujesz się o wiele lepiej.

 • Żyj swoim życiem
Skup się na swoim życiu , nie na życiu koleżanki , kolegi czy sąsiadki. Przeżyj je tak aby móc kiedyś powiedzieć "Miałem/am przepiękne , cudowne życie , niczego nie żałuję".

 • Myśl pozytywnie
Każdego ranka wstawaj z uśmiechem na twarzy , zrób dla siebie coś miłego , dobrego , rozpocznij dzień z pozytywną energią. Dąż zawsze do swojego celu , tylko z pozytywnym nastawieniem uda Ci się osiągnąć sukces.

 • Nie kumuluj w sobie złości
Wygadaj się , ponarzekaj. Od czego masz w końcu rodzinę i przyjaciół? Nie ukrywaj tego co leży Ci na sercu , mów otwarcie , szczerze i prosto.

 • Zdobądź się na szczerą rozmowę
Zanim oskarżysz swojego partnera/swoją partnerkę np. o zdradę , porozmawiaj z nim/nią najpierw , ważne aby ta rozmowa właśnie była szczera , bez złości i zbędnego obwiniania się nawzajem.

O co najczęściej jesteśmy zazdrośni?

- O swojego partnera/partnerkę
- O sukcesy swoich bliskich
- O wygląd , ubiór swoich koleżanek
- O lepsze powodzenie w życiu kolegi/koleżanki
- O bogactwo innych ludzi.

Warto być zazdrosnym?

Według mnie tak , jednak trzeba w tym zachować umiar i wiedzieć o co być zazdrosnym lub o kogo. Oczywiście nadmierna zazdrość jest nie dobra , powiedziałabym , że aż szkodliwa dlatego pamiętaj wszystko ma swoje GRANICE :)
Miłego wieczorku ♥
Dziękuję za każde nowe obserwacje i komentarze :)!


15 komentarzy:

 1. Ja kiedy czuję zazdrość, to w pierwszej kolejności hamuję jakiekolwiek czyny. Po prostu zaciskam pięści, idę usiąść i pomyśleć. Pooddychać. Daję temu czas, nie działam od razu. I z czasem, na przykład następnego dnia, już nie przyćmiewają mi osądu emocje, a myślę raczej logicznie. I lepiej końcowa sytuacja wychodzi :)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

   Usuń
 2. Super napisane :D zrozumiałem dlaczego dziewczyna jest tak o mnie zazdrosna :D miłego wieczoru!
  Zapraszam! https://sprawdzimyto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj ja to jestem typowa zazdrośnica, czasem wkurza mnie to bardzo - oczywiście jeśli chodzi o chłopaka. Czasem zdarza mi się być zazdrosnym o inne rzeczy ale rzadziej. Ciężko mi uwierzyć w siebie, bo mam dużo kompleksów, no ale się staram... :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie zazdrosc zazwyczaj byla bo nie moge powiedziec przy moim atualnym facecie nie moge być zazdrosna bo nie daje mi do tego powodu bo mu ufam bardzo ! :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny tekst, czyta go się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny i zarazem bardzo ciekawy tekst. Zdjęcia idealny klimat nadają.
  Według mnie zazdrość to uczucie pośrednie, ale jeśli tak jak piszesz jest ono zachowane w rozsądku to jest OK ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny post! Moim zdaniem zazdrość jest nie potrzebna, czasami tak bardzo zazdrościmy innym, że nie doceniamy tego co mamy a szkoda ;)

  Zapraszam CAKEMONIKA :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post! Trzeba znać umiar we wszystkim, nawet i w zazdrości :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę że zazdrość jest potrzebna ale bez przesady. Przez zazdrość pokazujemy że zależy nam na tej drugiej osobie. Super rady kochana, każdy powinien z nich skorzystać! Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy post. Masz dużo racji z radami. Pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialny post! Zazdrość towarzyszyła chyba każdemu - czy to był zazdrosny, lub borykał się z zazdrością innych - nieważne - boli tak samo...
  Mój blog - ZAPRASZAM

  OdpowiedzUsuń
 12. Naprawdę dobry i madry post, myślę że wiele osób powinno przeczytać twoje slowa, nawet jeżeli nie ma problemów z zazdrością. Ja na ogół nie jestem zazdrośnikiem, ale czasem wynikają takie sytuacje kiedy sama siebie przyłapuję na zazdrości :)
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Zazdrość jest bardzo powiązana z niską samooceną, wszytko to co wypisałaś w sumie jest z tym powiązane typu uwierz w siebie nie porównuj się. Czujemy się zazdrośni jak przychodzi do nas myśl, że ktoś jest lepszy, nie będziemy tacy jak oni. Błędne koło i totalnie złe myślenie. Z drugiej strony miłość zazdrość o ukonchaną osobę, można powiedzieć, że jest związane z zaufaniem. To trudne tematy :)

  vanilliowynotes.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail.com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

  OdpowiedzUsuń