środa, 24 lipca 2019

#60 Nowy etap w życiu- oficjalnie studentka

Hej!
Kto pisał w tym roku maturę? Na pewno dla większości z Was był to stresujący okres w życiu. Jednak pewnie każdy z Was miał przy sobie osoby, które były razem z Wami, dopingowały i wspierały, pomagały w trudnych chwilach. Ja miałam przede wszystkim przy sobie najbliższe osoby - rodziców, dziadków, przyjaciółki oraz mojego chłopaka. Gdyby nie oni to na pewno zwariowałabym przez ten maturalny stres. To oni wspierali mnie na duchu, wierzyli we mnie od samego początku do samego końca. Mówili mi, że zdam tą maturę jak najlepiej, że nie powinnam mieć żadnych obaw. Szczerze? Nie taki diabeł straszny jak go malują, sama matura poszła mi dobrze, jestem z siebie zadowolona, bo zrobiłam wszystko co w mojej mocy aby się dobrze do niej przygotować i ją zdać. Oficjalnie mogę powiedzieć, że JESTEM JUŻ STUDENTKĄ :)


Dużo osób z Was pisało mi, że fajnie byłoby jakbym opowiedziała coś więcej o moich studiach, które zaczynam już w październiku. Pomyślałam, że to faktycznie jest ciekawy pomysł, dlatego postanowiłam napisać wszystko w postaci Q&A! 

1. Na jakie studia się zapisywałam?

Zapisywałam się na psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz na pedagogikę również w tej uczelni. Drugim moim wyborem była Wyższa Szkoła Biznesu (WSB) w Dąbrowie Górniczej kierunek-fizjoterapia.

2. Gdzie się dostałam?

Dostałam się do Dąbrowy Górniczej na fizjoterapie, niestety nie dostałam się do Katowic (było bardzo dużo chętnych na te dwa kierunki)

3. Gdzie idę na studia?

Ostatecznie będę studiowała fizjoterapię na WSB w Dąbrowie Górniczej. 

4. Ile lat będzie trwała moje edukacja?

Studia od razu są magisterskie, trwają 5 lat. Jednak wiem, że po tym moja edukacja się nie skończy, planuje porobić dużo kursów i dalej się kształcić.

5. Idziesz sama czy ze znajomymi?

To był tylko i wyłącznie MÓJ wybór, jeżeli chodzi o szkołę i kierunek. Ostatnio dowiedziałam się, że na ten sam kierunek idzie moja znajoma, więc będziemy razem.

6. Dzienne czy zaoczne?

Dzienne. Jednak zajęcia będą odbywały się tylko w środy, czwartki i piątki.

7. Jest to uczelnia prywatna?

Tak, to uczelnia prywatna. Tak, będę za nią płaciła.

8. Zamierzasz się przeprowadzić ze względu na studia?

Nie, zostaję w moim rodzinnym mieście. Do Dąbrowy Górniczej mam pół godz autem.

9. Boisz się tego nowego etapu w życiu?

Troszkę tak, ale wiem, że szybko się odnajdę w nowym środowisku, co do nauki to wiem, że będzie jej SPORO bo w końcu jest to kierunek typowo biologiczny, gdzie ta dziedzina jest bardzo szeroka.

10. Jesteś zadowolona z wyboru studiów?

TAK! Od małego chciałam iść na takie studia i w końcu dopięłam swego:)A wy kochani na jakie studia się dostaliście? Może są tutaj osoby, które studiują albo właśnie skończyły ten etap w życiu. Koniecznie napiszcie mi w komentarzach!
Pozdrawiam 💙

29 komentarzy:

 1. Gratuluję Ci tak poważnej decyzji w życiu. Życzę Ci, abyś pokonowała wszelkie przeszkody i dążyła do swojego celu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję! Ja również miałam studiować na WSB, ale na wydziale zamiejscowym w Cieszynie. Jednak rodzice stwierdzili, że ta środa, czwartek, piątek to tak bez sensu i raczej trudno będzie mi znaleźć jakąś konkretną pracę. Dlatego idę do Bielska. Ja akurat do Katowic się dostałam, ale nie na kierunek który chciałam, więc zrezygnowałam. Ale o tym jest post na moim blogu.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Mój Studygram

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia!
  Też myślałam nad tym kierunkiem studiów, ale w końcu zrezygnowałam i wybrałam chemię. :D

  myslizglowywylatujace.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje sukcesu życząc kolejnych! :) Wybrany kierunek jest bardzo przyszłościowy; sama myślałam by wybrać coś podobnego.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję!
  Życzę sukcesów i przetrwania pierwszego roku. Potem będzie już z górki :)
  https://raibowlifepoprostu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Lots of luck with your studies!

  www.fashionradi.com

  OdpowiedzUsuń
 7. No to teraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć tobie wytrwałości, która nie raz przyda się na studiach :) Życzę samych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 8. powodzenia! ja zaczynam od października magisterkę w Sosnowcu na filologii angielskiej z japońskim :)
  BLOG
  YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję! Ja również od października zaczynam studia. Języki stosowane w Sosnowcu. Dużo odwagi życzę kochana!!!

  polishines.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny kierunek! Ja maturę zdawałam rok temu, ponieważ chodziłam do technikum i jak na razie na studia się nie wybieram. Jest mi dobrze tu gdzie jestem i to co robię.

  Pozdrawiam, Carpe diem

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bardzo bym chciała dostać się na lekarski. To rzecz, o której marzę już od gimnazjum. Jednak strasznie się boję, że źle napiszę matury i się nie dostanę. Powodzenia na studiach!
  Zapraszam do mnie bluue-butterfly.blogspot.com
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. WSB wiedziałam od początku,że nie jest dla mnie. Chciałam dostać się na UŚ i się dostałam w tamtym roku. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję, szkoda, że jednak nie dostałaś się do Katowic, ponieważ ja się dostałam tyle że na kierunek Nowe media na wydziale filologicznym i kompletnie nikogo nie nam z tamtych rejonów. Czeka mnie też przeprowadzka do Katowic na czas studiów, więc może kiedyś sie odezwę bo blogowe znajomości są dla mnie trochę ratunkiem, Powodzenia dalej na studiach :D
  Pozdrawiam, Mada

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje gratulacje! Choć wiem z doświadczenia,że dojazdy do szkoły są bardzo męczące. ;> I oby ten zapał do nauki Ci niggdy nie minął :)

  https://daruciaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo poważna decyzja w Twoim życiu i mega ciekawy kierunek! Gratuluje Ci! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. gratuluje dostania się kochana <3
  zapraszam

  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję dostania się na studia! Ja będę zdawać maturę za dwa lata. Mam nadzieję, że także uda mi się dostać na wymarzone studia! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. O też miałam iść do WSB w Dąbrowie Górniczej, ale ostatecznie nie poszłam na studia :)
  Powodzenia!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  https://w-pogoni-za-idealem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję Ci dostania się na wymarzone studia! :) I życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratuluję! Szkoda, że nie dostałaś się na swój pierwszy wybór, ale ważne, że i tak jesteś zadowolona :) Mnie również interesuje psychologia, ale raczej nie wiąże tego z zawodem.

  OdpowiedzUsuń
 21. ja od początku technikum wiedziałam że studia to nie moja bajka :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Gratulacje! Ja jeszcze mam wybór uczelni przed sobą, ale zastanawiam się nad uczelnią w Wielkiej Brytanii. Czytałam trochę na ten temat tutaj https://www.sp.edu.pl/studia-za-granica/ i wydaje mi się, że takie studia są bardziej prestiżowe.

  OdpowiedzUsuń
 23. Na pewno jest to ciekawy etap w życiu, jednak tak na prawdę poznacie co do studiowanie mieszkając w akademiku i studiując stacjonarnie;D To jest szkoła życia. Jak zastanawiacie się jaką uczelnie wybrać to zerknijcie na https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/pedagogika-przedszkolna-i-wczesnoszkolna/ i ich ofertę kształcenia.

  OdpowiedzUsuń
 24. To super, że mogłaś zostać w swoim rodzinnym mieście i dojeżdżasz na uczelnię samochodem… Niestety u mnie tak nie było … musiałam przeprowadzić się do Warszawy. Sprawę przeprowadzki zleciłam jednej z warszawskich firm http://wikiprzeprowadzki.pl/. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Teraz mogę cieszyć się urokami studenckiego życia…

  OdpowiedzUsuń